Aktivní stránka: Kostely, kaple > Vítkov - nový kostel - stropní klenba

Stropní klenba ve vítkovském novém kostele

Vítkovská katedrála, tak je také nazýván náš farní kostel. Má různé zajímavosti, ale opravdovou raritou je stropní klenba. Tu totiž stavěli pomocí textilie namáčené v sádře. Chodit se po ní nedá, a tak se musí využívat speciální systém můstků, aby se návštěvník nepropadl skořepinou mezi věřící.

Kulturní památku si s naším průvodcem Josefem Pruskem projdeme doslova od sklepa po půdu, tak se máte na co těšit.

Po aktivaci následujícího odkazu stačí pustit si zvuk na PC, kliknout na bílou "šipečku" v modrém kruhovém poli - hned vlevo pod celkovým pohledem do kostela od varhan a reportáž si můžete vychutnat.

Užijte si příjemných 12 minut!