Aktivní stránka: Kostely, kaple > Staré Těchanovice - kostel

Staré Těchanovice

První zmínky o dnešní obci Staré Těchanovice pocházejí z roku 1377. Tehdy docházelo k dělení Opavska a ves náležela Alšíkovi z Těchanovic. Později byla vesnice v držení Mníška z Těchanovic, který ji spolu s Dolními Těchanovicemi roku 1431 prodal Dědochovi z Šumvaldu. V roce 1516 nejprve patřily k vikštejnskému panství a od druhé poloviny 17. století panství Melč.

Staré Těchanovice patřily do okresu Opava. Výjimkou byla léta 1949-1960, kdy byl jejich správním městem Vítkov. Od roku 1960 se Staré Těchanovice staly součástí Kružberku, s nímž pak byly integrovány k Budišovu nad Budišovkou v roce 1979. Samostatnou obcí se Staré Těchanovice staly opět v roce 1990, přičemž Jánské Koupele se k nim po odtržení od Budišova nad Budišovkou připojily o dva roky později.

Ve Starých Těchanovicích stojí od roku 1838 kostel sv. Petra a Pavla s dřevořezbami obou světců a krucifixem z 18. století a kaple Čtrnácti Božích pomocníků z roku 1928. Tu hodlá obec získat do svého vlastnictví a rekonstruovat.

Mše svaté jsou v tomto kostele slouženy tak, jak je uvedeno v rozpisu z hlavního menu
BOHOSLUŽBY / PODROBNÝ ROZPIS

Zdroj: http://staretechanovice.cz/