Aktivní stránka: Kostely, kaple > Nové Těchanovice - kostel

Nové Těchanovice

Poprvé je zmínka o Nových Těchanovicích roku 1414. Od roku 1431 sdílela ves osudy Svatoňovic, resp. vikštejnského panství. Při dělení panství v roce 1671 připadly Nové Těchanovice Heleně Kateřině Oderské a od poloviny 18. století patřily ke statku Melč. Jednalo se o malou zemědělskou, podhorskou obec s tradiční těžbou břidlice. Budova jednotřídní obecné školy zde byla postavena mezi léty 1840-1855.
Podle sčítání z 1. prosince 1970 zde bylo 31 domů a 142 obyvatel, k 1. lednu 2000 v obci žilo již jen 112 osob.
V Nových Těchanovicích se nachází kostel z 18. století, který je zasvěcený sv. Mikuláši, od roku 1785 zde byla i fara.

Mše svaté v tomto kostele nebývají běžně slouženy, především pro špatný stavebně-technický stav kostela a nezájem místních obyvatel. Pokud by byla mše svatá zde sloužena, bude to uvedeno v rozpisu z hlavního menu
BOHOSLUŽBY / PODROBNÝ ROZPIS