Aktivní stránka: Novinky >  Aktuální informace o koronaviru Covid-19

COVID 19

Informace P. Ševioly (z 1. listopadu 2020):

Chvála Kristu!

Máme tady opět Dušičky a zvláště intenzivně pamatujeme v modlitbě na naše zemřelé.

Letos za tak zvláštních - ne dobrých okolností, jakou je pandemie - nejsou veřejné bohoslužby možné.

Z Říma je dána možnost plnomocné odpustky za duše v očistci letos získávat v rozsahu 8 dní, které nemusí nutně za sebou následovat, ale mohou být "rozprostřeny" během celého listopadu, jak si lidé zvolí. Je třeba ovšem splnit obvyklé podmínky, které najdeme souhrnně např. na stránkách naší diecéze https://www.doo.cz/.

K získání těchto odpustků je také třeba vykonat (přijmout) svátost smíření = "svatou zpověď" a pokaždé přistoupit ke svatému přijímání.

Z toho důvodu bude možnost svátosti smíření + svatého přijímání ve Vítkově, ve starém kostele takto:

v pondělí 2. 11. 2020 od 15.00 h do 17.00 h

v pátek 6. 11. 2020 od 15.00 h do 17.00 h

Do kostela, prosím vstupujte jednotlivě, nebo maximálně ve skupině do 4 věřících a v kostele se rozsaďte co nejdále od sebe.

Po zpovědi budu podávat sv. přijímání této skupince (4), a pak může vstoupit další skupinka (opět 4) ke zpovědi a sv. přijímání.

Samozřejmostí jsou roušky a rozestupy, dezinfekce.

Pamatuji na Vás v modlitbě. Vzájemně se také podporujme se vší ohleduplností, zahrnující poctivé dodržování vládních opatření.

S pomocí Boží jistě vše zvládneme.

P. Miroslav Ševiola, farář

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace (z 22. října 2020):

Vzhledem ke zpřísnění nařízení v souvislosti se zhoršením situace s koronavirem Covid 19 se volbou následujícího odkazu dostanete na

Aktuální základní celostátní informace z Ministerstva Zdravotnictví ČR

Pokyn apoštolského administrátora DOO Mons. Davida