Aktivní stránka: Novinky >   Souvislosti s koronavirem 2020

Pravidla pro realizaci bohoslužeb - od 27. dubna 2020

•  V bohoslužebném prostoru (kostele, sboru apod.) musí lidé dodržovat minimální rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné rodiny nebo jinak propojených osob), což s sebou přináší omezení počtu účastníků bohoslužeb

• Účastníci si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně vydesinfikují ruce

• Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie

• Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou a obdobné obřady

• Duchovní si desinfikuje ruce minimálně před začátkem bohoslužby, před podáváním Eucharistie a po ní

• Délku bohoslužby je třeba při zachování liturgických předpisů zbytečně neprodlužovat.

• Bohoslužebný prostor je po bohoslužbě řádně vyvětrán a jsou desinfikovány kontaktní plochy (kliky, lavice apod.) Údržbě a čistotě prostoru je věnována mimořádná péče.

• Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný prostor.

• Obdobná pravidla platí pro svatby a křty.

• Až do odvolání je zrušen veškerý další program ve farnostech, který vyžaduje shromažďování lidí.

• Kostely mimo bohoslužeb zůstávají otevřené jako obvykle pro osobní modlitbu a individuální duchovní péči.

Toto je citace z vyjádření ČBK k obnovení bohoslužeb (17. dubna 2020)